Profesjonalne czyszczenei felg aluminiowych

Felgi aluminiowe są ozdobą każdego samochodu. Wielu kierowców zakłada je w celu poprawy wyglądu swego auta, bowiem ciekawy wzór obręczy może nadać mu zupełnie nowy charakter. Niezwykle oryginalnie w każdym samochodzie prezentują się zadbane oraz regularnie czyszczone felgi. 

Dlaczego felgi się brudzą?

Felgi samochodowe są nieustannie narażone na działanie niekorzystnych czynników, które wpływają negatywnie na ich powłokę lakierniczą. Podczas jazdy samochodem obręcze te są zabrudzane pyłem hamulcowym, solą drogową, błotem oraz smołą. Nieodpowiednia konserwacja alufelg czy jej brak zawsze prowadzą do ich zniszczenia.

Woskowanie felg 

O felgi warto zadbać już przed ich pierwszym montażem. Wówczas to należy je pokryć specjalnym woskiem, który zabezpieczy je przed nadmiernym osadzaniem się zabrudzeń oraz ułatwi późniejsze mycie felg. Przed ponownym nałożeniem wosku na felgi konieczne jest dokładne umycie felg oraz ich wysuszenie.

Skuteczne czyszczenie felg 

Na gruntowne czyszczenie felg warto poświęć odpowiedni czas. Prze rozpoczęciem tej pracy należy przygotować miękką ściereczkę lub gąbkę, która to n ie porysuje powierzchni. Do czyszczenia warto użyć dobrej jakości preparatów, których to nie brakuje na rynku motoryzacyjnym. 
Po zakończeniu czyszczenia niezwykle ważne jest dokładne wypłukanie preparatu z obręczy.
W celu dokładnego umycia felg warto skorzystać z odpowiedniego programu dostępnego na myjce wysokociśnieniowej. W tym przypadku po nałożeniu ciepłego wosku wystarczy spłukać koła wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *